Középpontban az egészségpolitikai kérdések

Az egészségügy témakörében tartott a héten lakossági fórumot a Jobbik. A Jó Szerencsét Művelődési Központban rendezett eseményen dr. Menyhárt Miklós háziorvos, neuropszichológus főorvos a párt egészségpolitikai elképzelései mellett a demenciáról is beszélt.
A program felvezetőjében Kepli Lajos országgyűlési képviselőjelölt hangsúlyozta, a választási kampány végéhez közeledve egyértelműen látható, hogy melyek azok a kérdések amelyek a Várpalotán élőket foglalkoztatják. Ezek egyike pedig az egészségügyi ellátás. A politikus hozzátette, az egészségügyre fordított kiadások – a központi költségvetésből országos viszonylatban – alatta maradnak mind a környező országok átlagainak, mind pedig az európai átlagnak.
Kepli Lajos a Demokratikus Koalíció választási esélyekkel kapcsolatos álláspontjával kapcsolatban – mely szerint Deák Istvánné a legerősebb ellenzéki képviselő-jelölt a Veszprém megye 2. számú választókerületében – kérdésünkre elmondta, a Jobbik nem a DK-val és Deák Istvánnéval szeretne foglalkozni. A választást szeretnék megnyerni helyben és országos szinten is. Mint fogalmazott, a felmérések szerint a Jobbik és annak jelöltje a legesélyesebb ellenzéki jelölt a választókerületben. A politikus hozzátette, sajnálja, hogy a Demokratikus Koalíció számára a Jobbik a kijelölt ellenfél és azzal vannak elfoglalva, hogy azt bizonyítsák: ők az erősebbek ebben a választókerületben.
A rendezvényen dr. Menyhárt Miklós hangsúlyozta, a demencia egy olyan probléma, melyre a világon szinte mindenhol előadásokat és képzéseket is magában foglaló, nagy volumenű projektek keretében próbálnak megoldást találni. Ezért hozta létre Magyarországon a feledékenységgel járó betegségben élő személyek, valamint hozzátartozóik részére és segítése céljából az úgynevezett Alzheimer Cafékat.
– Az Alzheimer Cafék Nyugat-Európában, az Egyesült Államokban és Kanadában is egyaránt népszerűek, ezért döntöttünk úgy, hogy Magyarországon is létrehozunk ilyen fórumokat. A kezdeményezésünk révén ma már több mint 60 Alzheimer Café működik hazánkban, ahol a betegséggel élők, hozzátartozók és egészségügyi szakemberek is remek lehetőséget kapnak arra, hogy ezt a problémát európai szinten legyenek képesek kezelni – emelte ki előadásában az Alzheimer-szakértő főorvos.