Képeken a tavasz nagyszerűsége
Tavaszi tárlat címmel Öveges Ernő várpalotai alkotó festményeiből nyílt kiállítás a napokban az Inotai Faluházban.
A festő 1941-ben Várpalotán látta meg a napvilágot. Csupán tanulmányai miatt hagyta el szülővárosát, egész életét a bányászvárosban töltötte. Tehetsége már gyermekként megmutatkozott. Művészi képeslapokat másolt, majd a Jó Szerencsét Művelődési Központban működő festőszakkörben Nagy Gyula művészi iránymutatása mellett pallérozódott tovább.
Mestere, s egyben művészi példaképe tanította a kép megkomponálására, s hamar az egyik legtehetségesebb tanítványa lett, mondta el az ünnepélyes megnyitón Pócsik József, a Bartos iskola igazgatója.
Noha a művészi indulás igen reményteljes volt, mégis több évtizeden át tartó szünet követte. Öveges Ernő csak négy évtized múltán, a Palotai Alkotók Körének 2006-os tárlatán jelentkezett újra festményeivel, amelyek megismertetik velünk a természet csodáit. Az elmúlt 11 évben összesen 30 kiállításon mutatkozott be az érdeklődőknek. A természet színei és a formák változatossága jellemzi munkáját. Egyszerű, érthető, kedves, jóságot sugárzó, a tavasz nagyszerűségét hirdető képek ezek, jegyezte meg Pócsik József az Inotai Faluházban, ahol a Tóth Julianna által előadott népdalcsokornak is tapsolhatott a közönség.
Öveges Ernő lapunknak elmondta, számára mindegy, hogy mi a festmény témája, a legfontosabb az alkotás, ami számára egyfajta belső késztetés. Képeiben a valóság ötvöződik az elvont látványvilággal. A markáns színek használata jellemzi, mely a művész szerint nem feltétlenül tudatos, ám a teljes kompozíció ily módon erőteljes érzelmi hatást vált ki a szemlélődőből.